Atimtis 16. Sudėjimas. Atimtis (16 valandų). eilutės terminai. Trijų skaitmenų palyginimas

Data: 2016-05-05

Pamokos tema

16 tipo atimties atvejai -

Pamokos tipas

Naujų žinių išmokimas

Treniruočių formos

Frontalinis, individualus, grupinis

Mokymo metodai

Žodinis, vaizdinis, praktiškas

Tikslai ir uždaviniai

Įtvirtinti žinias apie skaičių sudėtį, sudedamųjų dalių pavadinimus sudėjus ir atimti;

Ugdykite problemų sprendimo įgūdžius;

Skatinti gebėjimo lyginti, įrodyti ir daryti išvadas ugdymą;

Skatinti elgesio kultūros ugdymą.

Planuojama

rezultatus

UUD

Tema:

Atimties atlikimas su perėjimu per dešimt 16- □ atvejais;

Įgytų matematinių žinių panaudojimas paaiškinimui;

Kūrybinio ir tiriamojo pobūdžio užduočių vykdymas;

Žinių ir veikimo metodų taikymas pasikeitusiomis sąlygomis;

Gebėjimas kontroliuoti ir vertinti savo darbą ir jo rezultatus.

Metasubject:

Reguliavimo:

Gebėjimas, padedant mokytojui, nustatyti veiklos pamokoje tikslą;

Gebėjimas rasti priemonių tai įgyvendinti: plano sudarymas ir apibrėžimas

jūsų veiksmų seka;

Gebėjimas atskirti teisingai atliktą užduotį nuo neteisingos;

Savo veiksmų supratimas, gebėjimas juos analizuoti ir paaiškinti.
Kognityvinis:

Gebėjimas rasti ir išryškinti reikiamą informaciją (darbas su atmintine);

Analogijų nustatymas, gebėjimas perteikti informaciją žodžiu, raštu ir skaitmeniniu būdu

būdas;

Gebėjimas formuoti logines grandines, gebėjimas samprotauti ir įrodyti savo požiūrį;

Veiksmų algoritmo, skirto paieškos problemoms spręsti, sukūrimas, pvz

savarankiškai ir padedant mokytojui.

Komunikacinis:

    Gebėjimas vesti pokalbį klasėje;

    Gebėjimas klausytis ir suprasti kitų kalbą;

    Gebėjimas kartu susitarti dėl vaidmenų pasiskirstymo grupėje;

    Gebėjimas atlikti įvairius vaidmenis grupėje (vadovas, atlikėjas)

Asmeninis:

    Bendradarbiavimo įgūdžių ugdymas;

    Pagarbaus požiūrio į kitas nuomones formavimas;

    Istorinių įvykių svarbos suvokimas, patriotiškumas;

    Suvokti žinių reikšmę žmogui, norą mokytis, teisingai susitapatinti su mokinio padėtimi

Techninės priemonės mokymas

Projektorius, nešiojamas kompiuteris, vadovėlis,pristatymas pamokai, lenta

Įranga

Žaislinis ežiukas, kortelės su pavyzdžiais (įvairių spalvų ir formų - skirtingų lygių), įsivertinimo lapai - blizgučiai, amžina liepsna - tuščia, klijai.

. Organizacinis momentas

Užduotys: emocinės, psichologinės irrengiant mokinius įsisavinti studijuojamą medžiagą.

Paruošia vaikus pamokoms ir įgyja naujų žinių

Jie klauso, patikrina savo darbo vietą ir ruošiasi dirbti.

Sveiki! Pažvelkite į savo stalo kaimyną, nusišypsokite vienas kitam ir linktelėdami palinkėkite visiems sėkmingo darbo. Atsisėsk. Dabar pasakykime stebuklingą frazę:

„Mes norime žinoti viską pasaulyje,

Padėti suaugusiems!

Asmeninis:

Suprasti žinių reikšmę žmogui, turėti noro mokytis, teisingai susitapatinti su mokinio padėtimi

II . Motyvacija mokymosi veiklai studentai

Tikslai: motyvacinis mokinių parengimas įsisavinti studijuojamą medžiagą.

Organizuoja reikalavimų mokiniui ugdomosios veiklos atžvilgiu atnaujinimą.

Sudaro sąlygas mokiniams išsiugdyti vidinį poreikį įtraukti į ugdomąją veiklą.

Klausykite ir atsakykite į mokytojo klausimus.

Priimkite mokymąužduotis, pasiruošimas tolesniam darbui.

Vaikinai, į mūsų pamoką atėjo ežiukas.

Jis nusprendė pažiūrėti, kaip dirbi klasėje.

Kokią taisyklę išgirdote rašydamas žodį ežiukas?

Vaikinai, kokia šiandien savaitės diena? - Koks skaičius?

Kokį skaičių jis nurodo? Kiek trūksta iki 10? Kokia data rytoj?

Kokį skaičių naudosime rytojaus datai pažymėti?

Kokį skaičių gausite, jei skaičius 6 bus apverstas aukštyn kojomis?

Vaikinai, noriu uždegti amžiną liepsną žuvusių Antrojo pasaulinio karo didvyrių atminimui, bet nieko negaliu padaryti, o ugnies nėra.

Ant jūsų stalų yra blizgučiai, jie nėra paprasti, bet stebuklingi, nepavojingi, ir mes negalėsime nusideginti. Bet per pamoką stengsimės jas apšviesti, bet viskas priklauso nuo jūsų pačių. Kiekvienas pamokos metu įvertins save, spalvindamas norima spalva blizgesio dalis.

Komunikacinis:

Ugdykite gebėjimą kartu derėtis: gebėti klausytis ir suprasti kitų kalbą.

Asmeninis:

Formuoti emocinį požiūrį į mokyklą ir edukacinę veiklą, patriotiškumo jausmą, pasididžiavimą savo šalimi.

Reguliavimo:

Ugdykite gebėjimą organizuoti savo veiklą klasėje.

III . Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas.

Skaičiavimas žodžiu. Žinių atnaujinimas.

Užduotys: sukurti probleminę situaciją;suteikti motyvacijos ir priėmimomokinių ugdomosios ir pažintinės veiklos tikslai; atnaujinimo palaikymasžinių ir įgūdžių.

Atlieka protinius skaičiavimus su matematiniaiskaip gerbėjas. Stebi ir registruoja vaikų atsakymus.

Organizuoja darbą, nustatant temą ir formuluojant pamokos tikslus.

Sukelia susidomėjimą naujaisinformacija.

Atlieka fizinius pratimus akims sutolesnė užduotis.

Sukuria probleminę situaciją, veda prievaikams nauja tema.

Jie žaidžia matematinį žaidimą „Tyla“ naudodami matematinį ventiliatorių. Sami

Vadovaujant mokytojui, formuluojama pamokos tema ir tikslai.

    Žaidimas "Dešimt"

Bet pirmiausia pažaiskime

Tyliai skaičiuojame žodžiu.

Taip, žiūrėk, nežiovuok,

Greitai atsakykite!

Tikrina jūsų atsakymą

Kas suklydo, o kas ne.

(1 terminas - 6, 2 terminai - 5;

12 sumažėja 2, o paskui dar 5;

13 sumažėja 3, tada dar 4;

skaičių 9 ir 3 suma;

parodyti 1 dešimtuką ir 4 vienetus;

skaičių 10 ir 4 suma.)

Veikė be klaidų – nudažykite kibirkšties dalelę geltonai. Padariau klaidą – spalva žalia. Nepavyko atlikti užduoties – raudona.

    Pratimai akims

Ežiukas atnešė mums daug gėlių,

Čia yra lelija, slėnio lelija, gvazdikas ir flioksas,

Čia yra astras, ramunėlės, aguonos ir mimoza,

Irisas, violetinė, tulpės ir rožė.

Du varpai, dvi kiaulpienės,

Kiek gėlių gavai iš ežio?

Prašau jūsų kuo greičiau atsakyti.

(16 spalvų)

Teisingai. O kam ežiukas paruošė šias gėles? Ar kas nors atspėjo, kodėl būtent toks gėlių skaičius?

Mūsų pamokos tema: atimimas iš skaičiaus 16.

Reguliavimo:

Ugdyti gebėjimą nustatyti veiklos tikslą pamokoje;

pasirinkti veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas.

Kognityvinis:

Ugdyti gebėjimą atgauti informaciją; suprasti užduotą klausimą ir pagal jį žodžiu sukonstruoti atsakymą.

Komunikacinis:

Gebėti reikšti savo mintis žodžiu; atlikti abipusius patikrinimus;

tinkamai suvokti savo klaidas;

raskite savo ir savo bendražygių klaidas.

IV . Pirminis naujų žinių įsisavinimas.

Skaitmeninio rašymo minutė.

Tikslai: sudaryti veiksmų planą iružfiksuoti tai kalboje.

Darbą organizuoja darbo knygelėje.

Formuluoja užduotis, skatina samprotauti ir reikšti savo nuomonę.

Stebi mokinių darbą su medžiaga, kuri sukėlė sunkumų.

Atlieka studijuojamos medžiagos žinių patikrinimą.

Organizuoja tarpusavio testavimą tarp mokinių poromis.

Padeda suformuluoti išvadą nagrinėjama tema.

Organizuoja darbą poromis, kad būtų įtvirtintas naujas atimties algoritmas.

Užsirašykite į sąsiuvinį: datą, darbo pobūdį, skaitmeninio rašymo minutę (16).

Skaičius 16 analizuojamas pagal jo sudėtį ir jo skaitmenų sumą.

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Jie dirba naudodami korteles (kelių lygių užduotys).

Dalyvauja aptariant klausimus, mokosi pagrįsti savo atsakymą, stebi savo užrašų teisingumą ir tikslumą.

SamiJie pasitikrina save, įvertina pamokos etapą, piešia kibirkšties dalelę.

1.Dirbti sąsiuvinyje.

Atsiverskite sąsiuvinius, teisingai padėkite juos, parašykite numerį.

Kas gali pasakyti, ką veiksime per minutę skaitmeninio rašymo? Tiesa, minutė skaitmeninio rašymo yra skaičius 16.

Stebime tinkamumą ir teisingą rašybą.

Ką galite pasakyti apie šį skaičių?

(Jis seka skaičių 15, eina prieš skaičių 17; jis yra mažesnis nei 17 iš 1 ir didesnis už skaičių 15 iš 1; jis yra dviženklis: turi 1 dešimt ir 6 vienetus.)

2.Darbas naudojant korteles.

Ant stalų supakuotos užduotys

Kas gavo trikampius įvyniojimus?

O kas nori kvadratinių? Kokios formos yra rožiniai įvyniojimai? Kokią geometrinę formą sudarys visi įvyniojimai?

Išvyniokite įvynioklius ir atlikite užduotį.

Žaidimas "Namai"

16 16 16 9 8 7

7 8 ? ? 9 6 ? 6 ? 6 ?

Pasikeiskime kortomis poromis

Atlikime kryžminį patikrinimą.

3. Naujos medžiagos analizė.

Kaip buvo atlikti skaičiavimai?

16-9

4.Darbas valdyboje. Įrašymo pavyzdžiai su paaiškinimu žodžiu.

Pažiūrėkite į savo užrašų knygelę. Kaimyno sąsiuvinyje. Kurie yra patenkinti savo darbu. Kam galima barti, kam buvo sunku?

Ko išmokome vykdydami šią veiklą?

Nuspalvinkite kitą spindesio dalelę.

Reguliavimo:

Sudarykite veiksmų planą ir seką.

Kognityvinis:

Naudokite bendruosius skaičiavimo metodus.

Komunikacinis:

Užduokite klausimus, reikalingus organizuoti savo veiklą.

Reguliavimo:

Išmokite atskirti teisingai atliktą užduotį nuo neteisingos; dalyvauti vertinant ir aptariant gautus rezultatus dirbant kartu poromis.

V . Kūno kultūros minutė

Organizuoja kūno kultūrąmokinių veiklos atkūrimas.

Atlikite pačius judesius ir pakartokite judesiusvedantis.

Jie puikiai vertina jų pastangas.

Jūs visi kažką praleidote,

O, tikriausiai pavargęs.

Siūlau pažaisti

Ištieskime kojas!

Kūno kultūros minutė

Komunikacinis:

Gebėjimas organizuoti, atlikti pagal modelį, gebėjimas vykdyti kolektyvinę veiklą žaidžiant.

VI . Pirminis konsolidavimas

Užduotys: įrašyti išorinėje kalbojeatimties algoritmas, uždavinių sprendimas

Suformuluoja užduotį, sukuria emocinępožiūris, suteikia motyvacijos irorientacija į užduotį,organizuoja darbą grupėse.

Organizuoja užduočių analizės darbą.

Organizuoja darbą sąsiuviniuose

Atlikite užduotis pagal anksčiau parengtasveiksmų algoritmas.

Išanalizuokite problemą ir raskite sprendimąmokytojo nurodymu.

Užsirašykite sprendimą į užrašų knygelę.

Atlikite savęs patikrinimą ir įvertinkite savodirbti kibirkštyje.

1.Dirbti pagal vadovėlį. Darbas prie lentos su kalbėjimu – p.87.

2.№1 p.87 (žodžiu)

2. Problemos analizė (p. 87 Nr. 3) (Mokytojas skaito uždavinio sąlygas).

Ką sako problema?

Kiek yra pradinių klasių mergaičių?

Ką mes žinome apie mergaičių skaičių vidurinėje mokykloje?

Ar šis tekstas yra užduotis?

Trumpo užrašo padarymas darbo knygelėje ir uždavinio sprendimas prie lentos.

Patikrinkite problemos sprendimą ir įvertinkite jūsų pastangas.

Komunikacinis:

aktyviai dalyvauti diskusijose, kurios kyla pamokoje, naudoti kalbą savo veiksmams reguliuoti.

Reguliavimo:

Gebėti savarankiškai planuoti ir atlikti savo veiksmus, naudodamas pažįstamą mokomąją medžiagą.

Kognityvinis:

Naudokite bendruosius problemų sprendimo būdus.

VII . Žinių įgijimo kontrolė,

Į klaidų taisymas.

Savarankiškas darbas.

Užduotys: formavimo lygio patikrinimasskaičiavimo įgūdžiai ir gebėjimaipalyginti.

Organizuoja darbą sąsiuviniuosepo to seka patikrinimas.

Savarankiškai atlikti darbus sąsiuviniuose, kontroliuoti teisingumą irvertinamas savo įrašų tikslumasjūsų ir jūsų bendražygių darbai.

Įvertink jųdirbti kibirkštyje.

Tik truputį, ir mūsų kibirkštis įsižiebs. Trūksta dar vienos užduoties.

1. Savarankiškas darbas (p. 87, vadovėlis.)

Rankos vietoje

Kojos yra vietoje

Alkūnės prie krašto

Nugara tiesi!

Patikrinkime savo užduotį. Palyginkite savo atsakymą su savo stalo kaimyno atsakymu.

Nepamirškite įvertinti savo darbo ir nuspalvinti paskutines kibirkšties daleles.

Reguliavimo:

Veikti atsižvelgiant į mokytojo nurodytas gaires, adekvačiai suvokti mokytojo ir partnerio vertinimą; naršyti vadovėlį ir sąsiuvinį, įgyti patirties naudojant matematinės simbolikos elementus.

Asmeninis:

Pripažinkite savo mokymosi galimybes.

Kognityvinis:

Atlikti praktinius darbus, iš praktinės veiklos ir savo patirties semtis reikiamą informaciją.

VIII . Atspindys

(apibendrinant pamoka)

Tikslai: apibendrinti ir įvertinti pamokoje įgytas žinias.

Organizuoja refleksiją.

Analizuoja mokinių veiklą klasėje.

Organizuoja edukacinės veiklos įsivertinimą.

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Išanalizuokite savo veiklą pamokoje.

Išreikškite savo emocijas apie pamoką.

Atlikite kolektyvinį „Amžinosios liepsnos“ dizainą lentoje.

Gerai padaryta! Mūsų pamoka baigėsi. Dabar jūsų laukia labai rimti darbai – reikia užbaigti sakinius pagal schemą.

Prisimenu... ir žinau

išmoko...

Aš galėjau...

Man buvo sunku...

Bandys…

O dabar laikas uždegti „Amžinąją liepsną“. Šį darbą atliksime kartu. Ir pagerbsime Antrojo pasaulinio karo didvyrių atminimą.

Labai ačiū, vaikinai, jūsų darbas man ir ežiukui suteikė didžiulį malonumą. Gerai padaryta! Visi dirbo puikiai!

Komunikacinis:

Suformuluokite savo poziciją ir nuomonę.

Kognityvinis:

Išsiaiškinkite ir įvardykite atimties pagal dalis būdus, užrašykite sprendimą sąsiuvinyje.

Reguliavimo:

užsiėmimų įsivertinimas pamokoje.

Asmeninis:

Suvokti mokymosi veiklos motyvaciją.

195 – 262

Pasiruošimas susipažinti su papildymu

Dviženkliai ir vienženkliai skaičiai su perėjimu

Į kitą kategoriją.

195 – 199,

Dviženklių ir vienženklių skaičių pridėjimas su

Perėjimas į kitą kategoriją. Problemų sprendimas.

200 – 204

15 Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas. 205–208,

Problemų sprendimas. Skaičiavimo įgūdžiai ir

Įgūdžiai.

209 – 214,

Problemų sprendimas. Skaičiavimo tobulinimas

Kūno įgūdžiai ir gebėjimai.

215 – 218,

219 – 225

Atimti iš dviženklio skaičiaus yra nedviprasmiška -

Pereikite į kitą kategoriją.

226 – 230,

559, 565

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

231 – 235,

Stalo žodžių įgūdžių tobulinimas

Zhenya.

236 – 240

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

241 – 243

Testas Nr.7.

24 Problemų sprendimas. 244–247,

508, 513

Testas Nr.8.

Įgūdžiai

248, 249,

Lentelės tęsinys

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

250 – 254

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

255 – 262

III ketvirtis (40 valandų)

Dvigubos figūros. Papildymas.

Atimtis (tęsinys – 11 valandų)

263 – 298

1 Įvadas į dviejų skaitmenų pridėjimo būdą

Skaičiai su perėjimu į kitą kategoriją.

263 – 268,

510, 514

Dviženklių skaičių pridėjimas su perėjimu į

Kita kategorija. Problemų sprendimas.

269 – 273,

522, 525

3 Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas. 274–277,

Skaičiavimo įgūdžių formavimas ir

Įgūdžiai

278 – 280,

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių.

281 – 283,

532, 534

Testas Nr.9.

Dviženklio skaičiaus atėmimas iš dviženklio skaičiaus

Su perėjimu į kitą kategoriją.

284 – 287

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

288, 289,

501, 502

Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas

Ir įgūdžių. Problemų sprendimas.

290 – 293

10 Problemų sprendimas. 294–298,

Testas Nr.10.

Kampas (3 valandos) 299 – 304

Susipažinimas su kampu. Kampų palyginimas pagal dydį

Kinija. Kvadratas.

299, 300

Smailūs ir buki kampai. Kampų palyginimas pagal svorį

Licine.

301, 302,

Apytikslis pamokos-teminis planavimas

Lentelės tęsinys

Tiesus kampas. Kvadratas. 303, 304

Stačiakampis ir kvadratas (3 val.) 305 – 315

Daugiakampis, stačiakampis, kvadratas. 305-315

Triženkliai skaičiai (23 val.) 316 – 405

18 Šimtas kaip skaičiavimo vienetas. Trijų struktūra

Reikšmingas skaičius.

316 – 321,

566, 569

19 Triženklių skaičių skaitymas ir rašymas. 322–326,

552, 554

20 Triženklių skaičių skaitymas ir rašymas. 327–331,

21 Triženklių skaičių skaitymas ir rašymas. Sprendimas

Užduotys.

332 – 336,

22 Triženklių skaičių kaip kartų sumos rašymas

eilutės terminai. Trijų skaitmenų palyginimas

Skaičiai Problemų sprendimas.

337 – 342

23 Triženklių skaičių skaitymas ir rašymas. Sprendimas

Užduotys.

343 – 347

Testas Nr.11.

25 Problemų sprendimas. Skaityti ir rašyti tris skaitmenis

Skaičiai

348 –352

26 Triženklių skaičių skaitymas ir rašymas. Sunku

Dviženklių skaičių numeravimas ir atėmimas su perėjimu

Namas yra kitos kategorijos.

355 – 360,

Žodinis skaičių sudėjimas ir atėmimas ribose

100 tūkst. Užduočių sprendimas.

361 – 366

28 Temos įvaldymo tikrinimas. 367 –372

29 Temos įvaldymo tikrinimas. 373-377

Testas Nr.12.

Lentelės tęsinys

Apytikslis pamokos-teminis planavimas

31 Triženklių skaičių pridėjimas ir atėmimas įjungtas

Remiantis žiniomis apie jų išleidimo sudėtį.

378 – 382,

520, 523

32 Šimtų pridėjimas ir atėmimas. 383–385,

527, 529,

33 Ilgio vienetas – 1 m Ruletė. 386–391,

553, 555

34 Ilgio vienetų (1 m, 1 dm, 1 cm) santykis 392 – 397,

560, 562,

35–36 Problemų sprendimas. Ilgio vienetų santykis. 398–405,

563, 577

Testas Nr.13.

Rezervas.

IV ketvirtis (28 valandos)

Daugyba. Komutacinė

Daugybos savybė (14 valandų)

406 – 457

Daugybos veiksmo prasmė. Įmonių pavadinimai

Daugybos veiksmo punktai ir rezultatai.

406 – 409

2 Daugybos veiksmo reikšmė. 410–414,

3 Daugybos veiksmo reikšmė. 415–417,

573, 579

4 Padauginimas iš 1 ir 0. 418–421,

Protingai ruošiasi lentelių byloms

Zhenya.

422 – 426,

6 Problemų sprendimas. 427–429

7 Komutacinė daugybos savybė. 430–432

8 Daugybos lentelė su skaičiumi 9. 433 – 435

Apytikslis pamokos-teminis planavimas

Lentelės tęsinys

Lentelės daugyba su skaičiumi 9. Sprendimas

Užduotys.

436 – 441

10 Lentelės daugyba su skaičiumi 9. 442 – 445

11 Lentelės daugyba su skaičiumi 9. 446 – 449

12 Lentelės daugyba su skaičiumi 9. 450 – 453

13 Problemų sprendimas. 454–457

Testas Nr.14.

Padidinkite kelis kartus (7 val.) 458 – 484

15 Sąvoka „padidėjimas...“ ir jos ryšys su apibrėžimu

Daugybos tinginystė.

458 – 461

16 Lentelės daugyba su skaičiumi 8. 462 – 465

17 Problemų sprendimas. 466–469

18 Problemų sprendimas. 470–473,

570, 576

19 Lentelės daugyba su skaičiumi 8. 474 – 478

Matematikos pamoka 1 klasėje.

Tema: 16 atimties tipas -
·.

Tikslai: Tobulinti gebėjimą atimti skaičių dalimis; įtvirtinti žinias apie skaičių sudėtį, sudedamųjų dalių pavadinimus sudėjus ir atimti, ugdyti gebėjimą spręsti uždavinius dviem etapais; skatinti gebėjimo lyginti, įrodyti ir daryti išvadas ugdymą; skatinti elgesio kultūros vystymąsi.

Įranga: Piešiniai, kuriuose vaizduojama saulė ir debesys, pelėda, vilkas, ežiukas, kiškis, voverė, Raudonkepuraitė, namas su močiute, voratinklis su boruže, upė su tiltu, gėlės ir drugeliai ; kortelės, ant kurių rašomos skaitinės išraiškos, skaičiai, uždavinių tekstai.

Pamokos eiga.

Organizacinis momentas.

Taigi suskambėjo varpas.
Pamoka prasideda.
Sėdi labai tyliai
Ir nepatingėkite dirbti.

Atėjo pavasaris, čiulba paukščiai, šviečia saulė. Ant jūsų stalų yra saulės ir debesų piešiniai. Paimkite piešinį, atitinkantį jūsų nuotaiką. Linkiu, kad iki pamokos pabaigos išliktumėte geros nuotaikos.

Pagrindinių žinių atnaujinimas.

Šiandien keliausime su pasakos heroje. Klausyk mįslės ir pasakyk jos vardą.
Močiutė labai mylėjo anūkę,
Padaviau jai raudoną kepuraitę.
Mergina pamiršo savo vardą.
Na, pasakyk man, koks jos vardas?
(mokytoja prie lentos prideda Raudonkepuraitės piešinį)
- Kartu su Raudonkepuraitė eisite pas močiutę. Turite būti draugiški ir išradingi, nes kelyje susidursite su daugybe kliūčių.
Žaidimas "Diena ir naktis"
– Pirmą kartą sutikome pelėdą.
(mokytojas prie lentos prideda pelėdos piešinį ir užrašo posakį 9 + 4 – 7 + 5 – 3 + 8)
– Ji prašo paskaičiuoti lentoje užrašyto posakio reikšmę. Kai sakau žodį diena, prisimeni pirmuosius du skaičius ir tarp jų užrašytą aritmetinį simbolį. Žodžiu naktis užmerki akis ir skaičiuoji. (mokiniai atlieka skaičiavimus savo galva ir garsiai pasako galutinį rezultatą: 16).
– Ką galite pasakyti apie skaičių 16?
(po skaičiaus 15, prieš skaičių 17, jis yra mažesnis nei 17 iš 1, didesnis nei 15 iš 1, jis yra dviženklis, turi vieną dešimt ir 6 vienetus. Skaičius 16 gali būti pavaizduotas kaip suma skaičiai 9 ir 7, 8 ir 8)

Rašymo minutė.

Į sąsiuvinį įrašykite skaičių 16, bet pirmiausia ištieskime pirštus.
Pirštai pašildomi.
Nežinomų sudėties ir atimties komponentų radimas.
– Išėjome į saulėtą proskyną. Kokių skaičių trūksta?
(mokytojas prideda piešinį ant lentos)
– Kaip rasti nežinomą terminą?
(norėdami rasti nežinomą terminą, iš sumos turite atimti žinomą terminą)
Kaip rasti nežinomą smulkmeną ar subtrahendą?
(norėdami rasti smulkmeną, prie skirtumo turite pridėti potraukį. Norėdami rasti mažmenį, turite atimti skirtumą iš mažosios dalies)

Šokių fizinis pratimas.

Darbas prie naujos temos.

Jau pailsėjome ir galime eiti toliau, bet kažkas šaukiasi pagalbos. Žiūrėk, boružėlė įstrigo tinkle. Ar mes jai padėsime?
(Mokytoja prie lentos pritvirtina piešinį. Mokiniai eina prie lentos ir skaičiuoja posakių reikšmes, rašydami lygybes tokia tvarka: 16 – 7 = 9, 16 – 8 = 8, 16 – 9 = 7)
– Kaip atlikote skaičiavimus?
(Atimama dalimis arba
minali skaičių kompozicija)
– Ką įdomaus pastebėjote?
(Minuend yra ta pati, dalis padidėja 1, skirtumo reikšmė sumažėja 1)
Paruoškite numerius. Aš parodysiu posakį, o jūs parodysite jo prasmę.
(Mokytojas parodo kortelę su lentelės atimties pavyzdžiais per 20)
- Gerai padaryta. Ladybug nemokama. Eikime toliau. Bet su kuo mes susitikome?
(Mokytoja prie lentos pritvirtina ežio, voverės, kiškio piešinį)
- Gyvūnai nori jums pasakyti ką nors įdomaus, bet pirmiausia turite atlikti jų užduotį.
(Mokiniai atlieka užduotį vadovėlyje 79 p. numeris 1)
Išsprendę atsakymus pasitikrinkite su mokytoju.
Gyvūnai norėjo mus įspėti apie pavojų: mūsų tykojo vilkas.
Ant lentos atsiranda vilko piešinys ir skirtingų spalvų segmentai.
– Kiek segmentų matote? (trys)
Parodyk man. Kaip sužinoti, kiek vienas segmentas yra ilgesnis už kitą? (jums reikia išmatuoti segmentus ir atimti mažesnio ilgį iš didesnio segmento ilgio)
gerai. Kuriuo keliu turėtume siųsti vilką, kad jis nespėtų nukeliauti pas močiutę anksčiau už mus? (ilgas)
Kol jis vaikšto, mes ilsimės.

Kūno kultūros minutė.

Ištiesk vieną kartą, atsitrauk,
Pasilenkite per du, išsitieskite.
Trys – ploji 3 rankomis,
3 galvos linktelėjimai,
Keturiomis rankenomis platesnės
Penki - mojuokite rankomis,
Šeši – ramiai atsisėskite prie savo stalo.

Už tai, kas buvo išmokta, sustiprinti.

Vis labiau artėjame prie močiutės namų, bet mums kelią užstoja upė.
Galime pereiti tiltą, jei atliksime šią užduotį.
(Mokytoja prie lentos prideda piešinį ir užrašo problemos sąlygą: „Upe plaukė 9 karosai, o lydekomis 2 mažiau“)
– Kas parašyta lentoje? (pasiūlymas)
– Ką reikia padaryti, kad užduotis būtų atlikta? (užduoti klausimą)
- Kokį klausimą galiu užduoti? (kiek lydekų plaukė upėje)
– Kaip išspręsti problemą? (vaikų atsakymai)
Ką reikia pakeisti problemoje, kad ją būtų galima išspręsti dviem etapais? (reikia pakeisti problemos klausimą)
– Surašysime veiksmus su paaiškinimais.
Mokiniams, anksčiau atlikusiems užduotį, mokytojas pasiūlo korteles su užduotimis.
(Uždavinio sprendimas vadovėlyje, 79 psl., numeris 2.)
- Dabar mes atvykome į namą, bet pirmiausia turime lipti laiptais, kad atsidarytų durys.
(Du studentai eina prie lentos ir atlieka skaičiavimus)
- Štai ateina močiutė. Ji džiaugiasi tave matydama ir paruošė tau mįslę:
Kažkas ryte lėtai
Pripučia raudoną balioną.
Ir kaip jis išleis tai iš savo rankų -
Staiga aplinkui pasidarys šviesu. (Saulė)
(Mokytoja prie lentos pritvirtina saulės piešinį)
– Kas gali perskaityti, kas parašyta ant saulės? (gerai padaryta)

7. Pamokos santrauka.

Mūsų kelionė dabar baigėsi. Aplenkėme vilką ir padėjome Raudonkepuraitei pasiekti jos močiutę. Kas tau patiko pamokoje? ko išmokai?
Kokia tavo nuotaika? Vaikai pasiima piešinį su norimu atvaizdu. (debesis arba saulė)

Sudarė: Stepeeva T.V.


Prisegti failai

125 pamoka. ATĖMIMO ATVEJAI: 16-

16.05.2013 5987 0

125 pamoka. ATĖMIMO ATVEJAI:

Pamokos tikslai: apsvarstykite atvejus, kai iš skaičiaus 16 atimami vienaženkliai skaičiai su perėjimu iš dešimties; įtvirtinti mokinių gebėjimą spręsti studijuojamų tipų problemas ir išraiškas.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

II. Kaligrafinis momentas.

16 16 16 16 16 16

III. Skaičiavimas žodžiu.

1. "Grandinė".


2. Iššifruokite žodį sužinoti berniuko vardą.

(Šifruotas vardas – Andrejus.)

IV. Naujos medžiagos mokymasis.

1. Vienženklių skaičių atėmimo iš skaičiaus 16 su perėjimu per dešimt atvejų svarstymas.

Skirtumai užrašyti lentoje:

16 – 7 16 – 8 16 – 9

Mokiniai paaiškina, kaip jie ras šių posakių reikšmes. (Išraiškų reikšmės randamos dviem būdais.)

2. Parašykite atimties iš skaičiaus 16 lentelę.

Sąsiuviniuose mokiniai užrašo (su komentarais) lentelę:

16 – 7 = 9 16 – 8 = 8

V. Posakių sprendimas.

Mokinių žinių apie lentelių sudėtį ir atimtį įtvirtinimas.

Šiuo tikslu žodžiu atliekama 1 užduotis (vadovėlio p. 79, 2 dalis).

2 užduotis užbaigiama komentaru (26 p. sąsiuvinyje Nr. 2): mokiniai įterpia trūkstamus skaičius, įrodydami savo pasirinkimo teisingumą.

Pavyzdžiui:

Skirtumas tarp skaičių 16 ir 6 yra dešimt.

Norėdami gauti skaičių 7, turite iš dešimties atimti tris, o tai reiškia, kad trūksta skaičiaus 3:

16 – 6 – 3 = 7.

Trylika sumažinta trimis lygi dešimčiai. Norėdami gauti skaičių 18, pridėkite 8 prie dešimties:

13 – 3 + 8 = 18. ir kt.

VI. Darbas su užduotimis.

1. Paprastų uždavinių sprendimas.

Mokiniai skaitė 2 užduotį (vadovėlio p. 79, 2 dalis).

– Perskaitykite sąlygas.

– Apie ką kyla problema?

– Nubraižykime problemos schemą:

– Užsirašykite problemos sprendimą.

(16–6 = 10 (valandų).)

– Suformuluokite ir užsirašykite atsakymą.

Mokiniai suformuluoja ir užrašo atsakymą.

Atsakymas: 10 žmonių.

2. Sudėtinių uždavinių sprendimas.

Toliau vaikai skaito 3 užduotį (vadovėlio p. 79, 2 dalis), išryškina sąlygą ir klausimą, įvardija duomenis ir reikiamą skaičių, sudaro (vadovaujant mokytojui) trumpą užrašą, savarankiškai ( po to priekinė patikrinimas) užrašykite sprendimą, suformuluokite ir užrašykite atsakymą.

1) 6 – 2 = 4 (d.) iš str. klasė

2) 6 + 4 = 10 (d.) iš viso.

Atsakymas: tik 10 mergaičių, iš jų 4 vidurinės.

Tada mokiniai poromis sprendžia 1 užduotį (26 p. sąsiuvinyje Nr. 2), o po to – savikontrolė.

VII. Mokinių stebėjimo ir loginio mąstymo ugdymo darbas.

Pamokos pabaigoje mokiniams gali būti pasiūlytos stebėjimo ir loginio mąstymo ugdymą skatinančios užduotys.

Pavyzdžiui:

1. Neskaičiuojant, nustatykite Kuri suma didesnė:

– Įrodyk, kad esi teisus .

2. Kuri figūra nenupiešta?

(Atsakymas: penkiakampis nenubrėžtas.)

3. Žodžių žaidimas(vadovėlio p. 79, 2 dalis).

(Atsakymas: 1) Vitya sudarė 12 žodžių;

2) Vitjai liko 3 žodžiai. )

VIII. Pamokos santrauka.

– Ką tu nori pasakyti?

– Kuri užduotis jums buvo įdomiausia?

– Ką dar norėtum veikti?

– Ką darytumėte kitaip?

– Kieno darbus norėtumėte išskirti?

Letskikh L.A.
pradinių klasių mokytoja
MAOU vidurinė mokykla Nr. 21, Kungur
Tema: ATĖMIMO ATVEJAI: 16 –
Pedagoginis tikslas: sudaryti sąlygas susipažinti su bylomis
vienženklių skaičių atėmimas iš skaičiaus 16, einantis per dešimt;
gebėjimų spręsti problemas ir išreikšti studijuojamus tipus įtvirtinimas; plėtra
protinių aritmetinių įgūdžių.
Planuojami rezultatai (tema):
žino atimties atvejus
vienženkliai skaičiai nuo skaičiaus 16 su perėjimu iki dešimties; gali nuspręsti
sudėtinės užduotys.
Universali mokymosi veikla (meta-dalykas):
Reguliavimo:
gebėti atlikti savitikrą naudojant mėginį arba
kontrolinis lapas, kontrolė veiksmo metodo ir jo palyginimo forma
Rezultatas su tam tikru standartu, siekiant aptikti nukrypimus ir skirtumus nuo
standartinis.
Bendravimo įgūdžiai: mokėti klausytis ir užmegzti dialogą, dalyvauti
kolektyvinė diskusija.
Kognityvinis: gebėti ieškoti reikalingos informacijos
edukacinių užduočių atlikimas; naudoti simbolines priemones
įskaitant modelius ir diagramas, skirtas ugdymo problemoms spręsti.
Asmeninis: turėkite idėją apie moralines elgesio normas
pamoka.
Pamokos scenarijus
I. Kaligrafinė minutė.
8 8 8 8 8 8 8 8
16 16 16 16 16 16
II. Skaičiavimas žodžiu.
1. "Grandinė".

2. „Šifravimas“.
- Iššifruokite žodį, sužinokite berniuko vardą.
(Šifruotas vardas – Andrejus.)
III. Naujos medžiagos mokymasis.
1. Vienaženklių skaičių atėmimo iš skaičiaus 16 s atvejų svarstymas
juda per dešimt.
Skirtumai užrašyti lentoje:
16 – 7
– Kaip rasite šių posakių reikšmes? (Dviem būdais.)
2. Parašykite atimties iš skaičiaus 16 lentelę.
Sąsiuviniuose mokiniai užrašo (su komentarais) lentelę:
16 – 7 = 9
16 – 9 = 7
IV. Posakių sprendimas. Žinių apie lentelių sudėjimą įtvirtinimas ir
16 – 8 = 8
16 – 8
16 – 9
atimti.
Įprastai atlikti 1 užduotį (vadovėlio p. 87).
Kūno kultūros minutė
Komentuodami jie atlieka užduotį lentoje: mokiniai įterpia
trūkstamų skaičių, įrodančių jūsų pasirinkimo teisingumą.
Pavyzdžiui:
16 – 6 –
Skirtumas tarp skaičių 16 ir 6 yra dešimt.
Norint gauti skaičių 7, iš dešimties reikia atimti tris, o tai reiškia
= 7.
trūksta numerio 3:
16 – 6 – 3 = 7.
13 – 3 +
Trylika sumažinta trimis lygi dešimčiai. Norėdami gauti skaičių 18
= 18
pridėti 8 prie dešimties:
13 – 3 + 8 = 18. Ir kt.

V. Darbas su užduotimis.
1. Paprastų uždavinių sprendimas.
Mokiniai skaitė 2 užduotį (2 vadovėlio p. 87).
– Perskaitykite sąlygas. Ko klausia problema?
– Nubraižykime problemos schemą:
– Užsirašykite sprendimą ir atsakykite į problemą. (16 – 6 = 10 (valandų). Atsakymas: 10 žmonių.)
Kūno kultūros minutė
2. Sudėtinių uždavinių sprendimas.
Mokiniai perskaito 3 užduotį (vadovėlio p. 87), išryškina sąlygą ir klausimą,
įvardyti duomenis ir reikiamus skaičius, sudaryti (vadovaujant mokytojui)
trumpas įrašas, atskirai (po to atliekamas priekinis patikrinimas)
užrašykite sprendimą, suformuluokite ir užrašykite atsakymą.
1) 6 – 2 = 4 (d.) iš str. klasė
2) 6 + 4 = 10 (d.) iš viso.
Atsakymas: Iš viso 10 merginų, iš jų 4 iš
vyresnių klasių.
Mokiniai poromis sprendžia 1 uždavinį (sąsiuvinio p. 44), po to
LABIAUSIAI PATIKRINTA.
VI. Ugdykite stebėjimo įgūdžius ir loginį mąstymą.
1. Neskaičiuodami nustatykite, kuri suma didesnė:
1 + 3 + 5
2 + 4 + 6
- Įrodyk, kad tu teisus.
2. Kuri figūra nenupiešta?
Atsakymas: penkiakampis nenubrėžtas.
3. Žodžių žaidimas (vadovėlio p. 87).
Atsakymas: 1) Vitya sukūrė 12 žodžių; 2) Vitjai liko 3 žodžiai.