Didžiosios raidės u pristatymas. Pristatymas rusiško raštingumo mokymo pamokai „Garsas ir raidė Shch, shch“. Pamokos pabaigoje mokiniai turėtų

Tikslai:

  • Švietimas:
    įvesti mažosios raidės ь rašymą;
    ugdyti kaligrafinį budrumą.
  • Vystomasis:
    ugdyti gebėjimą atpažinti raidžių elementus.
  • Švietimas:
    formuoti kompetentingą kalbą,
    įskiepija meilę rusų kalbai.

Pamokos tipas: mokytis naujos medžiagos.

Pamokos tikslai:

  • Ugdyti mokinių gebėjimus rašyti mažąją raidę sh.
  • Stiprinti skiemenų, žodžių, sakinių rašymo įgūdžius.

Baigę pamoką, mokiniai turėtų:

  • Žinokite: taisyklinga raidės sh elementų rašyba.
  • Mokėti: rašyti raidę u ir junginius su raide u.

Mokytojo naudojami edukacinės veiklos organizavimo metodai klasėje: diferencijuotas požiūris.

Mokytojo naudojamos edukacinės veiklos organizavimo formos klasėje: individuali, grupinė.

Programinė įranga:

Įranga:

Pamokos žingsneliai (nurodant kiekvieno etapo laiką):

  1. Mokymosi situacijos kūrimas. (Psichologinis nusiteikimas) – 1 min.
  2. Žinių atnaujinimas – 1 min.
  3. Darbas nauja tema – 15 min.
  4. Kartojimas – 12 min.
  5. Kūno kultūros minutė – 2 min.
  6. Savarankiškas individualus darbas. (Kortelės su individualiomis kelių lygių užduotimis) – 11 min.
  7. Pamokos santrauka – 1 min.
  8. Atspindys – 2 min.

Pamokos eiga

1. Mokymosi situacijos kūrimas.

Suteikiamas ilgai lauktas skambutis
Pamoka prasideda.
Na, patikrink, mano drauge,
Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?
Ar viskas vietoje?
Ar viskas gerai?
Rašiklis, knyga ir sąsiuvinis?
Ar visi sėdi teisingai?
Ar visi atidžiai žiūri?
Visi nori gauti
Tik penkių įvertinimas.

2. Žinių atnaujinimas.

Vaikinai, šiandien pamokoje susipažinsime su naujos raidės rašymu, išmoksime rašyti skiemenis ir žodžius su duota raide.
Apie kurią raidę kalbame, patys pasakysite, kai atidarysite voką su raidžių elementais ir surinksite šį laišką. (Voke yra raidė shch, supjaustyta į elementus.)
- Kokį laišką gavai? (sch) ( Taikymas)

3. Darbas prie naujos temos.

Kas yra laiškas? (Tai mes galime rašyti ir pamatyti.) Ką tai duoda? (Garsas.) Kas yra garsas? (Štai ką galime ištarti ir girdėti.) Garsas (u) – kas? Nurodykite charakteristikas: priebalsis, neporinis bebalsis, švelnus. Raidės u rašymas sąsiuvinyje su komentaru.
Laidoje „Labanakt, vaikai“ vedėja Oksana pakvietė Khryusha ir Stepasha žaisti žaidimą, kuriame balsės ateina aplankyti priebalsių, kas atsitinka? (Skiemeniai.) (Skiemenų shcha, shch formavimas, skaitymas ir rašymas) ( Taikymas).
Žodžių kūrimas iš raidžių (lydeka, šilelis, apsiaustas, teptukas) – užrašymas į sąsiuvinį. Atlieku šių žodžių žodyno darbą.
Atlieku žodžio apsiausto garsinę analizę (raidė p suteikia garsą p - tai porinis priebalsis, bebalsis, kietas; raidė l suteikia garsą l - tai neporinis priebalsis, balsingas, kietas; raidė a suteikia garsą a - tai balsis, kirčiuotas, raidė sch suteikia garsą sch – tai neporinis priebalsis, kurčias, minkštas).
Kokią naują raidę sužinojome apie rašymą šiandien?

4. Kartojimas. Dirbkite su sakiniu „Aš šepečiu valou lietpaltį“.

Kas parašyta kitoje darbo eilutėje?
Įrodykite, kad tai pasiūlymas. Kas yra pasiūlymas? (Tai išbaigta mintis.) Iš ko ji susideda? (Iš žodžių.)
Perskaitykite, suskaičiuokite, kiek žodžių jame yra.
Pavadinkite pirmąjį žodį, antrą, trečią, ketvirtą.
Užsirašykite sakinį į sąsiuvinį ir sudarykite schemą naudodami ženklus. (Ženklai yra vokuose. Jei jums sunku, galite dirbti poromis.)

5. Kūno kultūros minutė:

Vandenyne purslai bangos. (Vaikai mojuoja rankomis, imituodami bangas.)
Kas ten rūke? (Vaikai ištiesia rankas į priekį.)
Tai laivų stiebai. (Vaikai ištiesia rankas aukštyn.)
Leisk jiems greitai išplaukti čia! (Vaikai sveikindamiesi mojuoja rankomis.)
Mes einame pakrante,
Laukiame jūreivių (vaikščioti vietoje),
Ieškome kriauklių smėlyje (pasvirai)
Ir sugniaužk kumštį (vaikai sugniaužia kumščius).
Norėdami surinkti daugiau jų,
Man reikia dažniau pritūpti (pritūpimai).
Sėdėkime kartu ant smėlio.
Pamoka vėl prasidėjo. (Vaikai sėdi prie savo stalų.)

6. Savarankiškas individualus darbas.

(Kiekvienas mokinys gauna individualią kortelę. Aš duodu skirtingų lygių korteles.)
– Rašykite sakinius didžiosiomis raidėmis, pabraukite balses ir skiemenis, kuriuos reikia atsiminti.

7. Pamokos santrauka.

– Kokių naujų dalykų išmokote?
-Ką jie kartojo?

8. Refleksija. Kaip šiandien jautėtės klasėje?

  • gerai
  • Buvo sunkumų
  • Sunku

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Suskambėjo varpas ir nutilo.

Pamoka prasideda.

Šiandien turime daug svečių. Pasveikink juos su šypsena. Ačiū. Ramiai atsisėskite prie savo stalo.

Patikrinkime jūsų pasirengimą pamokai:

Atgal? -

Kojos? -

Rankenos? -

Užrašų knygelė? -

Ir šios dienos pamoka nėra visiškai įprasta. Ar tau patinka pasakos? Tai gerai, nes šiandien leisimės į trumpą kelionę į Pasakų šalį. Ten eisime stebuklingu kilimu.

Bet kad jis pakiltų, tu turi atsakyti į mano klausimus.

Mokytojas užduoda klausimus:

Su kokia raide susipažinome skaitymo pamokoje?

Kokį garsą tai reprezentuoja?

Apibūdinkite garsą.

Puiku, teisingai atsakėte į mano klausimus ir dabar skrendame.

Skamba daina „Pasakos vaikšto aplink pasaulį...“.

Dažnai pasakose herojai susiduria su įvairiais išbandymais. Jie laukia ir mūsų. Štai pirmasis testas:

Perskaitykite pasakų herojų vardus.

Kurios raidės trūksta?

Kuo skiriasi trūkstamos raidės pasakų veikėjų varduose?

Numatykite, ko išmoksime klasėje.

Mokytojas pateikia užduotį:

Apsvarstykite rašytines raides Ш, Ш.

Pavadinkite elementus, sudarančius raidesŠč, šč.

Mokytojas pateikia užduotį:

Siūlau dirbti poromis.

Porinio darbo užduotis:

Sudarykite raides sch, sch iš raidės konstruktoriaus elementų.

Pakelkite „vartus“ toms vaikų poroms, kurios rado visus raidžių elementus ir sugebėjo atlikti užduotį. Gerai padaryta!

Mokytojas klausia:

Kurias raides rašydami naudojame tuos pačius elementus?

Mokytojas siūlo atsidaryti sąsiuvinį ir prisiminti, kaip reikia rašyti sąsiuvinyje.

Mokytojas pateikia užduotį:

Užsirašykite, kokia šiandien data ir atlikite užduotį pakartoti jau išmoktas raides - sh ir c.

Mokytojas siūlo pažiūrėtimultimedijos pristatymas„Raidžių Shch, shch rašymas“ ir pakartokite rankos judesį ore, o tada užrašų knygelėje parašykite 1 eilutę raidžių Shch, shch.

Palyginkite užrašytas raides su pavyzdžiu užrašų knygelėje ir skaidrėje.

Paimkite paprastą pieštuką ir suraskite raides, parašytas taip pat, kaip ir pavyzdyje. Padėkite taškus po šiomis raidėmis.

Pakelkite ranką tie vaikai, kurie turi tokias raides.

Ko mes dabar išmokome?

Pažvelkite į kitą eilutę. Kaip manote, ko mes dabar išmoksime?

Perskaitykite skiemenis ir derinius kitoje eilutėje.

Rašykime šiuos skiemenis ir junginius, paaiškindami raidžių ryšius sch su kitomis raidėmis.

Mokytojas sako tokius žodžius:

- Tikriausiai pavargote?

Na, tada visi kartu atsistojo.

Jie trypė kojomis,

Rankos paglostė.

Sukiojosi, sukosi

Ir visi susėdo prie savo darbo stalo.

Tvirtai užmerkiame akis,

Kartu suskaičiuojame iki penkių.

Atidaryti, mirksėti

Ir dirbame toliau.

Mokytojas pateikia užduotį:

Klausykite mįslės ir atspėkite pasakos herojaus, paruošusio jums tokį testą, vardą:

Koks čia keistas berniukas?

medinis žmogus,

Ant žemės ir po vandeniu

Ieškote auksinio rakto?

Jis visur kiša savo ilgą nosį.

Kas tai?..

Mokytojas rodo užduotį „su spynomis“:

Žiūrėkite, vaikinai, ant žodžių, kuriuos turime užsirašyti, yra spynos. Kaip juos pašalinti?

Užduotis vaikams:

Prisiminkite taisyklę ir pavadinkite raidę, esančią už spynos. Jei neklysite, spyna atsidarys.

Užrašų knygelės užduotis:

Rašykite derinius po pusę eilutės shcha ir shcha . Kitoje eilutėje užrašykite žodžius nuo lentos, pabraukite žodžių rašybą.

Mokytojas užduoda klausimą:

Kas žino žodžio giraitė reikšmę?

Grovas yra šviesus lapuočių miškas.(skaidr.)

- Koks žodis reiškia tankų ir tamsų mišką?

Tirštas. (skaidr.)

Kitas pasakos personažas atkeliavo pas mus iš miško gelmių. kas jis toks?

Mokytojas užduoda mįslę:

Jis nešioja ją vietoj skrybėlės

Linksmas kepuraitė.

Ir jis tik aukštas

Su vaikišku batuku.

Su žibintuvėliu ir daina

Pasivaikščiojimas miške naktį.

Negalite suklysti, jei

Jūs pasakysite:

Tai... (Gnome)

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Vaikinai, Gnome paruošė jums pasiūlymus. Bet jis taip skubėjo, kad numetė juos ir žodžiai subyrėjo. Sudarykite sakinius iš žodžių ir užsirašykite juos į sąsiuvinį. Paaiškinkite žodžių rašybą rašybos modeliais. Pabraukite rašybą.

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Dar kartą perskaitykite sakinius. Kas gali tęsti eilėraštį? Iš kur šios eilutės? Kas yra pasakos autorius? Kokias dar A. S. Puškino pasakas žinote?

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Mūsų kelionė į Pasakų šalį baigiasi. Sutikome įvairių pasakų herojus, atlaikėme daugybę išbandymų.

Ar pamoka buvo įdomi?

Kurios užduotys jums pasirodė sunkiausios?

Kuris iš jūsų neturėjo sunkumų ir lengvai atliko visas užduotis?

Mokytojas kreipiasi į vaikus:

Ko išmokome šiandien per rašymo pamoką?

Tęskite sakinius:

Aš sužinojau...

prisimenu...

Aš išmokau...

Puiku vaikinai!

Dabar pasiruoškite kitai pamokai ir eikite į pertrauką.

Tai skamba kaip „Daina apie pasaką“.