Istorija „Svajotojai. N. Nosovas „Svajotojai“. Herojų dialogas – būdas trumpai atskleisti jų charakterius Svajotojai

, Korekcinė pedagogika

Klasė: 2

Pamokos pristatymas











Atgal Pirmyn

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Pamokos tikslas: susipažinti su vaikų rašytojo N. N. kūryba. Nosova „Svajotojai“

Užduotys: toliau ugdyti sklandų, išraiškingą skaitymą, gebėjimą rasti norimą atsakymą iš teksto, tobulinti atrankinio skaitymo, skaitymo pagal vaidmenis įgūdžius, stengtis turtinti mokinių žodyną, lavinti kalbą ir mąstymą.

Įranga: pristatymo įranga, vaikų piešiniai N. Nosovo pasakojimams, N. Nosovo istorija „Svajotojai“, atvirutės.

Uud formavimas:

Gebėti perteikti turinį ir nustatyti pagrindinę kūrinio mintį, apibūdinti veikėjų elgesio ir charakterio ypatybes. Ugdykite susidomėjimą literatūros kūriniais.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2. Praneškite apie pamokos temą.

1 skaidrė. „Miškinos košė“, „Dunno ir jo draugų nuotykiai“, „Automobilis“

Perskaitykite pastabas skaidrėje. Ką jie turi bendro? (Tai linksmi, linksmi N. Nosovo kūriniai).

2 skaidrė. Perskaitykite tik raudonas raides ir sužinosite šios dienos pamokos temą.

RA OH LT MA BZ LE ER YOU

3. Mokytojo žodis. Nikolajus Nikolajevičius Nosovas gimė 1908 m. Kijevo mieste. Mokyklos metais domėjosi muzika, teatru, šachmatais, elektrotechnika, fotografija. Burtininkai, kaip žinote, yra skirtingi: geri ir blogi. N.N. Nosovas buvo malonus burtininkas, nes jam priklausė paslaptingas „auksinis raktas“ į mažųjų piliečių širdis. Ir linksmas burtininkas. Jis buvo svajotojas. Jis parašė daugybę istorijų ir romanų, tokių kaip: „Pramogininkai“, „Miškinos košė“, „Svajotojai“, „Linksma šeima“, „Dunno ir jo draugų nuotykiai“ ir kt.

N.N. Nosovas ne iš karto tapo rašytoju. Anksčiau jis buvo kino režisierius, kūrė animacinius filmus ir filmus, už tai buvo apdovanotas Raudonosios žvaigždės ordinu.

Tada N. N. Nosovas atėjo į literatūrą ir 40 metų rašė knygas vaikams.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į knygų parodą (knygų parodą)

Parodykite knygas, kurias skaitėte arba kurias skaitėte. Ar atpažįstate šią knygą? („Svajotojai ”.) Jame yra labai įdomi istorija „Svajotojai“.

Išspręskite kryžiažodį.

Kurioje istorijoje veikėjai išmoko Morzės kodą? Už ką? Telefonas

Ką, pasak Mishkos, lengviausia gaminti? Košė

Kas išgąsdino berniukus istorijoje „Gyvoji kepurė“? Kitty

Ką Volodia metė į skrybėlę? Bulvė

Koks buvo berniuko vardas apysakoje „Pleistras“? Bobka

Garsiausias Gėlių miesto gyventojas? Nežinau

Kuriame mieste gimė Nosovas? Kijevas

Koks buvo trumpo muzikanto vardas?) Ghusla

5. Kūrinio „Svajotojai“ analizė.

Koks žodis išėjo vertikaliai? ( Fantazija)

Ką reiškia žodis „FANTAZIJA“? (darbas su žodynu

SVAJONAS“, kažkas tolimo, neįtikėtino, melo, fantastikos, magijos)

Kas yra svajotojai? (tai išradėjai, rašytojai, svajotojai,)

Paaiškinkite šio žodžio reikšmę, pasirinkite žodžius, kurie yra artimi reikšmei. (Grožinė literatūra, idėja).

Kaip vadinti žmogų, kuris mėgsta fantazuoti? (Svajotojas)

5 skaidrė. Lentoje užrašykite: fantazuoti - svajotojas

Šiandien apmąstysime Nosovo istoriją „Svajotojai“.

Kas pasakojime taip pavadintas? (Mišutka ir Stasikas.)

Ką vaikinai padarė? Perskaitykite.

Paskaitykite, ką sugalvojo Miša ir ką Stasikas.

Kas tavo nuomone yra geriausias rašytojas? Kodėl?

Kai skaitėte kūrinį tekste, susidūrėte su žodžiu „(Melas)“. Kaip tu vadini žmogų, kuris meluoja? (Melagis).

Kodėl istorija vadinasi „Svajotojai“, o ne „Melagiai“?

(Vaikinai tai sugalvojo savo malonumui, niekam nepakenkė.)

Darbas su žodynu (vaikai randa žodžių apibrėžimus Melagis“, „meluoti“)? (Melagis yra melagis, kuris meluoja savo naudai. Svajotojas yra išradėjas, kuriam patinka kūrimo procesas.)

Kuo skiriasi melagis nuo svajotojo?

Ar berniukams patiko vienas kito fantazijos?

Ką Igoris pasakė vaikinams?

Ką vaikinai atsakė?

Koks naujas žodis berniukų veiklai? (Darbas su žodynu "apgauti".) Ką reiškia apgauti? Kaip tu vadini žmogų, kuris apgaudinėja? (Apgavikas.)

Igoris mano, kad vaikinai meluoja, bet tiki, kad išsigalvojo. su kuo sutinkate?

Kodėl Stasikas ir Miša buvo laimingi, kai Igoris nusprendė sukurti istoriją?

Darbas su knyga.

Kaip Igoris tai sugalvojo? (Rasti ir skaityti).

Ar Igoris sugebėjo sukurti įdomią istoriją? Kodėl?

Perskaitykite ištrauką apie tai, ką Igoris padarė su Ira. Kaip vaikinai reagavo į Igorio veiksmą?

Kaip vertinate vaikino veiksmą?

Kodėl vaikinai nenorėjo sėdėti su Igoriu? Ką tu darytum?

Kas atsitiko, kai Igoris išėjo? ( Vaikinai nusipirko ledų.)

Su kuo vaikinai susipažino?

Kokios nuotaikos buvo Ira? Kokie žodžiai jums padėjo tai suprasti?

Kodėl Ira verkė? (Igoris apšmeižė Irą, apšmeižė ją ir kaltino.)

Kaip vaikinai paguodė Irą? Perskaitykite.

Ar manote, kad Stasikas meluoja ar fantazuoja šiame epizode?

Kodėl jis tai daro ? (Paguosti Irą)

Padarykime išvadą, kuo melagis skiriasi nuo svajotojo .(svajotojas niekam nekenkia, sugalvoja savo malonumui; o melagis - kad jaustųsi gerai)

Ar manote, kad Mišai ir Stasikui pavyko paguosti Irą? Kokie žodžiai tekste tai patvirtina? ? (Ira nusijuokė.)

7. To, kas išmokta, įtvirtinimas.

Darbas grupėse.

Mokiniai gauna korteles su užduotimi:

Kurie iš sakinių būdingi svajotojams, o kurie – melagiams.

Kortelė:

Sugalvokite savo malonumui.

Apgaudinėk ką nors savo labui.

Parašykite įdomią istoriją.

Apgaudinėti, norint gauti kokios nors naudos.

Išvada: svajotojai rašo savo malonumui arba kitiems žmonėms.

8. Bendras pokalbis.

Kurie istorijos veikėjai jums patiko? Ar kada nors gyvenime sutikote vaikinų, panašių į šiuos herojus?

Ar manote, kad Mišutkai ir Stasikui pavyks susitarti su Igoriu?

Kaip paaiškintumėte Igoriui, kuo skiriasi melas nuo fantazijos?

Kortelėse perbraukite žodžius, nurodančius, ko neturėtumėte daryti gyvenime.

Kortelė:

MELAS, APGAUTĖ, IŠRADYTI, MELAS, Šmeižtas, IŠRADYTI, FANTAZIJA

10 skaidrė. IŠRADYK, IŠRADYK, FANTAZIJA.

10. Pamokos santrauka.

Kodėl manote, kad Nosovo istorijos nesensta? Kodėl tavo seneliai, tavo mamos ir tėčiai jas skaitė su malonumu, o kodėl tu su malonumu?

Skaidrėje perskaitykite Sergejaus Mikhalkovo žodžius.

„Visi Nikolajaus Nosovo herojai yra „tarsi gyvi“, o jų vaizduotė, poelgiai ir net gudrybės moko skaitytojus gėrio.

11. Refleksija.

Prie nuotaikų medžio pridėkite savo dabartinės nuotaikos jaustukus. Jei manote, kad jūs

  • patenkintas savo darbu
  • nepatenkintas savo darbu
  • Bandžiau, bet nepavyko
  • Mishka yra berniukas, Stasiko draugas ir meilužis rašyti istorijas.
  • Stasikas yra berniukas, Mishkos draugas ir fantazavimo kartu su draugu gerbėjas
  • Igoris - vyresnysis Irinos brolis, naudojasi žmonėmis savo naudai
  • Irinka yra mažoji Mishkos ir Stasiko kaimynė

Kūrinio siužetas

Ilgamečiai draugai Miška ir Stas sėdi kartu kieme. Jie nustebina vienas kitą keistomis istorijomis apie jiems nutikusius nuotykius. Tiesa, kai kurios jų istorijų detalės rodo, kad jie nekaltai fantazuoja.

Prie berniukų sustoja jų kaimynas berniukas Igoris. Iš pradžių tyčiojasi iš draugų, paskui bando sugalvoti savo istoriją. Kai jam nesiseka, Igoris teigia, kad fantastika turi būti panaudota savo naudai. Prisipažįsta vakar valgęs uogienę. Po to jis ištepė miegančios sesers lūpas, kad ji būtų nubausta vietoj jo. Miška ir Stasas pasipiktinę jo poelgiu ir išvaro Igorį.

Pakeliui namo draugai nuperka po vieną ledą dviems. Netrukus jie susipažįsta su ašarojančia Igorio seserimi ir nusprendžia su ja pasidalinti nupirktais ledais.

Perpasakojimo planas

  • 1 Draugiškas konkursas dėl geriausio aukštaūgio
  • 2 Igoris nori prisijungti prie žaidimo
  • 3 Igorio prisipažinimas dėl savo veiksmų
  • 4 Ledai draugams
  • 5 Ašarojanti Iročka
  • 6 Ledai trims ir naujos fantazijos vaikinams

Pagrindinė mintis

Svarbu lavinti savo vaizduotę. Svarbiausia atsiminti, kad yra riba tarp nekenksmingų pasakų ir šlykštaus melo. Staso ir Mišos meilė rašyti niekam nekenkia, Igorio poelgis daro jo seserį nelaimingą.

Išvada

Istorija kalba apie teisingumą, sąžiningumą ir draugystę. Jis skatina lavinti vaizduotę, prisiimti atsakomybę ir nekaltinti kitų žmonių dėl savo nusižengimų. Jei darysite tokius niekšiškus veiksmus ir galvojate tik apie save, kaip Igoris, galite likti be draugų ir artimųjų palaikymo. Kūrinys taip pat parodo, kaip ateina laimė. Norėdami tai padaryti, pakanka parodyti užuojautą neteisingai įžeistiems žmonėms ir atkurti jų pasitikėjimą savimi.

Istorijos išleidimo metai: 1945 m

Nikolajaus Nosovo knygos dešimtmečius sulaukė didžiulės sėkmės. Skaitydama šio garsaus vaikų rašytojo istorijas užaugo ne viena karta. Ir nenuostabu, kad jauni tėčiai ir mamos mieliau skaito Nosovo istorijas savo vaikams. Tai leido autoriui užimti aukštą vietą tarp mūsų svetainės, o jo knygos ir istorijos užėmė deramą vietą mūsų svetainės reitinguose. O viena mylimiausių yra Nikolajaus Nosovo istorija „Svajotojai“.

Pasakojimo „Svajotojai“ santrauka

Nosovo apsakyme „Svajotojai“ galite perskaityti apie du berniukus – Mišą ir Stasą. Vieną dieną, kaip ir anksčiau, jie sėdėjo ant suoliuko ir pasakojo vienas kitam ilgas istorijas apie save. Iš pradžių jie sakydavo, kad jiems beveik šimtas metų, paskui papasakojo, kokie jie dideli, o paskui net pasigyrė savo žygdarbiais. Kaip ryklys nukando Mishutkai galvą, o paskui užaugino naują. Stasiką prarijo, o paskui išspjovė krokodilas. Ir šioms istorijoms nebūtų buvę galo, jei prie jų nebūtų prisijungęs kaimynas Igoris.

Igoris sakė, kad pagrindiniai Nosovo istorijos „Svajotojai“ veikėjai yra apgavikai. Tačiau Mishutka ir Stasas vadino save išradėjais, o Igorio buvo paprašyta ką nors sugalvoti. Igoris negalėjo. Tada jis pasakė, kad jų išradimai nedavė jokios naudos. Bet jis namuose suvalgė pusę stiklainio uogienės. Ir aš ištepiau sesers Iros lūpas. Kai mama atėjo ir pamatė, kad nėra uogienės, ji nubaudė Irą. Ir Igoriui davė daugiau uogienės. Mišutka ir Stasas pasipiktino šia apgaule ir išvijo Igorį.

Toliau mūsų Nosovo apsakyme „Svajotojai“ sužinosite, kaip pagrindiniai veikėjai nusprendė nusipirkti ledų. Kartu surinkę visus pinigus, jie nusipirko vienus ledus ir nusprendė juos sąžiningai padalinti peiliu – per pusę. Tačiau artėdami namo jie pamatė tą patį Irą. Ji pradėjo verkti ir skundėsi mamos bausme. Kiekvienas vaikinas jai pasiūlė savo dalį ledų. Tačiau mergina pasiūlė padalyti į tris dalis. Taigi visi mėgavosi ledais ir niekas neįsižeidė, o berniukai ėmė fantazuoti toliau.

Istorija „Svajotojai“ geriausių knygų svetainėje

Nosovo istorija „Svajotojai“ yra tokia populiari, kad kūrinys užėmė aukštą vietą. O susidomėjimas juo neblėsta bėgant metams. Todėl tikime, kad ateityje Nosovo istorija „Fantasers“ bus ne kartą įtraukta į mūsų svetainės reitingus.

„Top Books“ svetainėje galite nemokamai atsisiųsti Nikolajaus Nosovo istoriją „Svajotojai“.

literatūrinio skaitymo pamoka 2 klasėje

„N. Nosovas „Svajotojai“. Moralinė problema

nustatyti istorijos prasmę“

Edukacinis kompleksas „Būsima pradinė mokykla“

Eršova Tatjana Anatolevna,

pradinių klasių mokytoja

Tikslai: 1. Remiantis pamokos medžiaga, sudaryti sąlygas ugdyti gebėjimą atpažinti ir analizuoti veikėjų charakterius ir veiksmus, gebėjimą analizuoti iliustracijas, išsiaiškinti vaikų mintis apie fantaziją ir melą ir pagal tai nustatyti temą ir idėją. darbo. Toliau tobulinkite skaitymo įgūdžius (sąmoningumą, tikslumą, išraiškingumą).

2. Lavinti mokinių kalbą, praturtinant ją meniniais žodžiais, vaizduotės mąstymą ir kūrybinę vaizduotę, gebėjimą analizuoti, apibendrinti, daryti išvadas.

3. Ugdyti mokiniuose dorovines asmenybės savybes: sąžiningumą, empatiją; komunikacinė kultūra dirbant poromis.

Įranga: atvirutės su žodžiais mokytojams ir mokiniams (vokuose), N. Nosovo portretas, dainos iš animacinio filmo garso įrašas, iliustracijos pasakojimui, širdelės, N. Nosovo knygų paroda, vadovėlis „Literatūros skaitymas ” 3 klasė (aut. N.A. Churakova) , rašymas lentoje.

Pamokos eiga

    Org momentas.

    Emocinė nuotaika.

Šiandien turime svečių. Mes, žinoma, jais labai džiaugiamės. Atsigręžk į juos ir nusišypsok – pasidalink savo džiaugsmu. Jie šypsosis ir tau. Mūsų šypsenos padarė klasėje tokią šiltą, lengvą ir jaukią.

III. Nurodykite pamokos temą ir tikslą.

Į mūsų klasę atkeliavo dvi skubios telegramos. Įvardykite telegramos ir istorijos siuntėją.

Slidinėjimas pasirodė geras. Slidus.


(Kotka „Ant kalno“)

Vaska, brangusis, kaip tu pakliuvai po kepure?


(Vadik „Gyvoji kepurė“)

Kaip manote, ką šios istorijos turi bendro? (Juos parašė N. Nosovas)

Dabar tikriausiai galėsite patys pasakyti, kas bus aptariama pamokoje?

Susipažinsime su dar viena N. Nosovo istorija.

Taip pat labai norėčiau jums pristatyti šį rašytoją.

IV. Įžanginis pokalbis.

1. Pažintis su rašytojo biografija.

Nikolajus Nikolajevičius Nosovas gimė 1908 m. Kijeve, aktoriaus šeimoje. Baigęs mokyklą studijavo Maskvoje Kinematografijos institute. Dirbo režisieriumi, sukūrė daug animacinių, mokslinių ir mokomųjų filmų. Jis negalvojo tapti rašytoju.

Atidžiai pažiūrėkite į rašytojo portretą. Koks jis tau atrodo žmogus?

Nosovas buvo nebendraujantis ir santūrus žmogus. Jis buvo stebėtinai gležnas, pažeidžiamas ir net nesaugus. Iš prigimties jis turėjo įvairių gabumų. Nikolajus Nikolajevičius rašė apie save:

„Mokykliniais metais svajojau tapti muzikante, paskui apleidau smuiką, domėjausi chemija ir ruošiausi stoti į Politechnikos instituto chemijos fakultetą, paskui persigalvojau ir įstojau į Dailės institutą, dirbau kine, o vėliau – 2008 m. tada tapo vaikų rašytoju“.

Kaip atsitiko, kad N. Nosovas tapo rašytoju? Jo sūnus augo ir prašė vis daugiau pasakų. Taigi Nosovas pradėjo kurti jam juokingas istorijas, kurias visi taip mėgo.

2. Leksikos darbas.

Žodžių skirstymas į grupes (poromis).

Prieš pradedant kurti naują istoriją, siūlau dirbti poromis ir padalyti žodžius į dvi grupes.

(Atvirutės su žodžiais yra vokuose ant stalų. Po diskusijos poromis sprendimas priimamas lentoje.)

Pasakojimas „Fantasistai“ padės išsiaiškinti, kuo skiriasi fantazija ir melas.

V. Supratimas to, ką skaitote.

1. Pirminio suvokimo tikrinimas.

Namuose paprašiau perskaityti pasakojimo tekstą. Sakykite, kokius jausmus patyrėte skaitydami šią istoriją?

Kas jus sužavėjo?

2. Atrankinis skaitymas.

Veiksmas istorijoje vystosi labai greitai, įvykiai seka vienas po kito. Ankstesnėse pamokose sakėme, kad vienoje iliustracijoje labai sunku pavaizduoti veiksmą. Todėl menininkas kuria paveikslų serijas, kurių kiekvienas atitinka vieną veiksmo momentą, ir kartu pasakoja, kas nutiko.



(Vaikai randa ir skaito iliustracijas atitinkančias teksto ištraukas.)

Kaip manote, kokiems labai svarbiems istorijos epizodams menininkas „pamiršo“ nupiešti iliustracijas? (Pokalbis su Igoriu, Igorio apgaulė, nuliūdino Irą.)

3. Skaitymas pagal vaidmenis.

Trys pasiruošę mokiniai perskaitė Igorio, Mišutkos ir Stasiko pokalbį nuo žodžių „Kaimynas Igoris atėjo čia...“ iki žodžių „Igoris atsistojo ir išėjo“.

VI. Fizinis pratimas.

Žinau, kad jūs taip pat esate puikūs svajotojai ir išradėjai. Įsivaizduokite, kad esate saulėtoje pievoje, kur šokinėja žiogas.

(Pagal melodiją „Žolėje sėdėjo žiogas“ vaikai atlieka judesius.)

Vaikinai, kas sugalvojo šią dainą? Kur tu galėjai ją sutikti anksčiau? (N. Nosovas „Dunno ir jo draugų nuotykiai“)

VII. Supratimas to, ką skaitote.

4. Modeliavimas.

Pabandykime nustatyti, kokius santykius siejo istorijos veikėjai. Pavadinkite visus simbolius.

(Darbo eigoje lentoje pasirodo modelis.)


komponuoti

sugalvoti

fantazuoti

sugalvoti

apgauti

meluoti

meluoti

šmeižtas

Ką dabar žinome apie Mishutką ir Stasiką?

Kokius žodžius galime pasirinkti pasirašyti po šia vardų pora?

Ką galite pasakyti apie Igorį?

Kokiu tikslu Mishutka ir Stasikas pasakojo pasakas? (Kas sugalvos neįtikėtinesnę istoriją, linksminkitės.)

Kokiu tikslu Igoris melavo? (Jūsų naudai.)

Kas išėjo iš šio melo? (Kitas žmogus buvo sužeistas, jo sesuo Ira.)

Mishutka ir Stasik pasakoja Irai savo istorijas. Už ką? (Kad ją nudžiugintų.)

Kaip manote, kodėl N. Nosovas pasakojo šią istoriją?

VIII. Apibendrinimas.

Vienas berniukas perskaitė šią istoriją ir ši istorija jį taip palietė, kad berniukas paskelbė savo laišką internete. Tai laiškas.

„Man labai patiko Nosovo istorija „Svajotojai“, nes ji pasakoja apie tokius berniukus kaip aš ir mano klasės draugai. Mishutka ir Stasik yra linksmi ir malonūs vaikinai. Jie turi turtingą vaizduotę. Tikriausiai jie daug skaito, nes vaizduotė nuneša į vandenyną su rykliais, į Afriką su krokodilais ar net į mėnulį. Šios nekenksmingos fantazijos niekam nekenkia, o tik moko berniukus svajoti. Mišutkai ir Stasikui nepatiko šlykštus Igorio poelgis, kai jis nuvylė savo mažąją seserį. Vaikinai iškart suprato skirtumą tarp jų fantazijų ir pikto Igorio melo. Sutikę ašarojančią Irą, Igorio seserį, vaikinai, norėdami paguosti mergaitę, dalijasi su ja ledais.

Rašytojo Nosovo istorija moko mus gerumo, reagavimo, dėmesingo, jautraus požiūrio į kitus.
Aš ir mano klasės draugai taip pat mėgstame sugalvoti visokių fantastinių istorijų, bet niekada nieko neįžeidžiame savo išradimais. Ir mes pašalinsime iš mūsų įmonės visus, kurie meluoja ir sugalvoja kitų nenaudai. Fantazija turi vesti žmogų į išradingumą. Ne be reikalo visokios mašinos, kurias mokslinės fantastikos rašytojai aprašo savo darbuose, anksčiau ar vėliau atsiranda realiame, o ne fantazijos pasaulyje. Todėl fantazuoti ne tik įdomu, bet ir naudinga.“

S.V. Mikhalkovas pasakė apie Nosovą:

(rašyk ant lentos)

« Visi Nosovo herojai yra „tarsi gyvi“, o jų vaizduotė, poelgiai ir net išdaigos moko skaitytojus gėrio...

S. V. Mikhalkovas


IX. Atspindys.

X. Namų darbai.

„Svajotojai“ – tai smagi ir pamokanti istorija apie mažuosius išradėjus, kurie mėgo fantazuoti, bet neatlaikė melo ir neteisybės.

Skaitytojo dienoraščio „Svajotojų“ santrauka

Vardas: Svajotojai

Puslapių skaičius: 5. Nosovas Nikolajus. "Svajotojai". Leidykla „Rosman“. 1997 m

Žanras: istorija

Rašymo metai:

Pagrindiniai veikėjai

Stasikas ir Mišutka- geriausi draugai, malonūs, padorūs vaikinai, puikūs išradėjai.

Igoris – kaimyno berniukas, išdykęs, piktas.

Ira yra jaunesnioji Igorio sesuo, maloni ir sąžininga.

Sklypas

Mishutka ir Stasik yra geriausi draugai, kurie su džiaugsmu sugalvoja visokių aukštų pasakų apie save ir kitus žmones. Tuo pačiu metu jie konkuruoja tarpusavyje, kad pamatytų, kuris iš jų gali sugalvoti pačią neįtikėtiniausią istoriją.

Berniukai įsivaizduoja save drąsiais, stipriais ir dideliais. Savo fantazijose iš pradžių jiems buvo daugiau nei šimtas metų ir tik laikui bėgant jie tapo maži. Vieną dieną Mishutka papasakojo, kaip jį užpuolė didžiulis ryklys, nukandęs jam galvą, o dabar vaikšto be jo, laukdamas, kol užaugs nauja galva. Stasikui ši fantastika labai patiko ir atsakydamas jis papasakojo, kaip krokodilas jį suvalgė, bet paskui išspjovė.

Atsakydamas Mishutka papasakojo, kaip kartą koja sutraiškė autobusą. Tiesa, tada jis prisipažino, kad autobusas buvo žaislas. Stasikas nenorėjo likti nuošalyje ir gyrėsi nuskridęs į mėnulį. Bet jis ten nieko nematė, nes skraidė miegodamas.

Vieną dieną kaimynas Igoris prisijungė prie savo draugų. Jis atidžiai klausėsi jų išgalvotų istorijų, bet tada pasakė, kad jos nėra geros, tačiau tikroji jo istorija buvo daug įdomesnė. Vieną dieną Igoris ir jo jaunesnioji sesuo Ira liko vieni namuose. Mergina nuėjo miegoti, o Igoris tuo tarpu iš bufeto paėmė uogienę ir iš karto suvalgė pusę stiklainio. Kad mama nesikeiktų, vaikinas uogiene ištepė sesers lūpas. Mama grįžo ir barė Iročką, o Igoriui leido pabaigti desertą.

Igoris draugams gyrėsi, kaip gudriai apgavo tėvus – gavo pašalpą ir išvengė bausmės. Tačiau berniukai pasipiktino tokiu niekšišku poelgiu. Pakeliui namo nusipirko vienus ledus dviems. Prie įėjimo draugai sutiko ašarojančią Iročką, kuri ją gavo už tai, kad valgė uogienę. Norėdami paguosti merginą, Mishutka ir Stasikas pasiūlė jai savo ledų porciją. Iročka buvo maloni mergina ir pasiūlė ledus padalyti į tris lygias dalis. Draugai taip ir padarė, ir visi buvo patenkinti.

Perpasakojimo planas

  1. Stasikas ir Mishutka fantazuoja.
  2. Igorio išvaizda.
  3. Šlykštus Igorio poelgis.
  4. Ledai dviems.
  5. Mažosios Iros ašaros.
  6. Vaikinai guodžia merginą.

Pagrindinė mintis

Galite drąsiai fantazuoti ir sugalvoti pasakėčias, bet meluoti ir kurti kitus žmones yra niekingas dalykas.

Ko tai moko

Istorija moko būti sąžiningam, sąžiningam ir niekada nekaltinti savęs dėl kito žmogaus. Moko nebijoti fantazuoti ir sugalvoti įvairių įdomių istorijų.

Apžvalga

Stasikas ir Mishutka, nepaisant turtingos vaizduotės ir meilės rašyti, pasirodė esą padorūs ir dori berniukai, aiškiai supratę, kas yra fantazija, o kas melas.

Patarlės

  • Ko nenori sau, nedaryk kitiems.
  • Negaliu pavargti nuo melo, jei tik turėčiau ką klausyti.
  • Jis nemeluoja, puikiai giriasi.

Kas man patiko

Man labai patiko, kaip draugai atsisakė žaisti su Igoriu, kuris taip žiauriai pastatė seserį, ir net gyrėsi savo niekšišku poelgiu.

Skaitytojo dienoraščio įvertinimas

Vidutinis įvertinimas: 4.9. Iš viso gautų įvertinimų: 13.